جهان‌های موازی به عنوان جعلی‌ترین(غیرعلمی- زرد- بی اعتبار) دیدگاه در علم فیزیک معرفی شد!!!دانشگاه کلمبیای آمریکا در متنی در  20 ژانویه ی 2017 منتشر کرد, به معرفی بیش از 10 مقاله‌ی زرد و جعلی در علم فیزیک پرداخت. جالب اینکه 9 مقاله از این 10 مقاله‌ی جعلی( بی اعتبار) مربوط به جهان‌های موازی( وجود جهان‌های دیگر به غیر از جهان ما) است.....
  آیا جهان های موازی واقعیت دارند
 در متن دانشگاه کلبیا آمده است که یکی از دلایل روی آوردن دانشمندان به انتشار خبرهای غیرعلمی و زرد, ناتوانی آن‌ها در پاسخ به سوالات سخت و حتی غیرممکن مانند "قبل از بیگ بنگ چه بوده است؟" می‌باشد.

 پ.ن: چرا تعدادی از کانال‌های ظاهرا علمی فارسی زبان در حجم بسیار زیادی خبرهایی در مورد جهان‌های موازی منتشر میکنند به گونه‌ای که  به مخاطب القا شود که وجود جهان‌های دیگر یک امر قطعی است؟ در حالی که هیچ شاهد علمی برای آن وجود ندارد و همان‌گونه که دانشگاه کلمبیای آمریکا اعلام کرد جهان‌های موازی نه تنها علمی نیست بلکه یک خبر زرد و جعلی است؟ واقعییت این است که عده ای از دانشمندان در تلاش هستند تا با مطرح کردن ایده‌ی وجود جهان‌های دیگر, قوانین فیزیکی خاص و همچنین تنظیمات دقیقی که بر این جهان حکم فرماست را توجیه کنند. هرچند وجود جهان دیگر نیز هیچ کمکی به آن ها نخواهد کرد, زیرا جهان‌های موازی نه تنها پاسخی به این سوال که چرا به جای هیچ چیزی وجود دارد نیست, بلکه خوده مکانیزمی که منجر به ایجاد جهان‌های متفاوت میشود احتیاج به طراح هوشمند دارد.

لینک مقاله‌ی دانشگاه کلمبیای آمریکا:
http://www.math.columbia.edu/~woit/wordpress/?p=9053